Gruzija un Armēnija - ceļojums pa Kaukāzu 13 dienas
Gruzija un Armēnija - ceļojums pa Kaukāzu 13 dienas
Gruzija un Armēnija - ceļojums pa Kaukāzu 13 dienas
Gruzija un Armēnija - ceļojums pa Kaukāzu 13 dienas
Gruzija un Armēnija - ceļojums pa Kaukāzu 13 dienas
Gruzija un Armēnija - ceļojums pa Kaukāzu 13 dienas

Gruzija un Armēnija - ceļojums pa Kaukāzu 13 dienas

Gruzija, Armēnija

Gruzija un Armēnija - ceļojums pa Kaukāzu 13 dienas

Maršruts

GRUZIJA UN ARMĒNIJA - CEĻOJUMS PA KAUKĀZU 13 DIENAS

Datumi

08.04.20 - 30.08.20

Dienu skaits

13 dienas

Cena: no 689 € 13 dienas Pieprasīt

Ceļojuma apraksts

Tūres datumi:

08.04.-20.04.

10.06.-22.06.

18.08.-30.08

CENĀ IEKĻAUTS:
Avio lidojums Rīga - Tbilisi - Rīga (airBaltic)
Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55*40*23 сm)
Nododāma bagāža: 1 soma (max svars 20 kg)
Brauciens tūrista klases autobusā visā ceļojumā garumā
Brauciens ar vilcienu Tbilisi - Batumi - Tbilisi
Transfērs lidosta - viesnīca - lidosta un viesnīca - dzelzceļa stacija Batumi - viesnīca
Grupas vadītāja pakalpojumi Gruzijā un Armēnijā (krievu val.)
Izmitināšana 3* viesnīcās, 10 naktis ar brokastīm, 2-vietīga izmitināšana (5 naktis Tbilisī, 2 naktis Batumi, 3 naktis Erevānā)

Lidojumu laiki:
RIX 22:55 - TBS 03:25
TBS 04:10 - RIX 06:45
*Lidojumu laiki var manīties.


EKSKURSIJU PAKETE (9 EKSKURSIJAS) 
Apskates ekskursija pa Tbilisi
Apskates ekskursija pa Batumi
Akhtala un Akhpat apmeklējums
Ekskursija Erevānā
Gegharda ar Garni apmeklējums
Ekskursijas brauciens uz Etchmiadzin, Zvardnots
Ekskursijas brauciens uz Diližanu, Ijivanu
Ekskursijas brauciens uz Sevanas ezeru un Sevanavankas klosteri
Ekskursija uz pirmo galvaspilsētu Mtskheta
EKSKURSIJAS:
Ekskursija uz Kalnu Adžāriju
Apskates brauciens uz Kakheti, Bodbe un Sighnaghi
Ekskursija uz Khor Pirap

PAPILDUS PAKALPOJUMI:
Pusdienas vina namā
Pusdienas klosterī
Nacionāla šovu programma ar vakariņam restorānā

PAPILDUS IZMAKSAS:
Ieejas biļetes muzejos un apskates objektos
Sabiedriskā transporta izdevumi, pusdienas, vakariņas, personīgie izdevumi
Medicīniskā apdrošināšana

SVARĪGA INFORMĀCIJA:
Tūristu datu maiņu, kuri ir reģistrēti ceļojumam, ir iespējams veikt ne vēlāk ka 14 dienas pirms ceļojuma sākuma.
Ja Jūsu izvēlētajā viesnīcā ceļojuma apstiprināšanas laikā nav brīvu vietu, tūroperatoram ir tiesības piedāvāt tūristam līdzvērtīgu vai augstāka līmeņa viesnīcu.
Ekskursijas notiek krievu valodā, ja nav norādīts citādi
Ieejas biļešu cenas un citi papildus izdevumi, valūtas maiņas kursi, kā arī programmā norādītais objektu apskates laiks un kārtība ir informatīvas un var mainīties.
Programmas un cenu izmaiņas ir iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros.


Ceļojuma programma

1. DIENA
Satikšanās vieta - Rīgas lidostā. *Precīzu izlidošanas laiku skatiet 1-2 dienas pirms ceļojuma sākuma, ceļojuma dokumentos, kas saņemti no tūrisma aģentūras.

2. DIENA
Ierašanās Tbilisi. Transfērs uz viesnīcu. Brokastis viesnīcā. Apskates ekskursija pa Tbilisi (iekļauta ekskursiju pakā). Sākums aptuveni plkst. 12:00. Pēc izvēles pusdienas (par papildus samaksu) Nakšņošana viesnīcā Tbilisi Vai jūs zināt, ka 2008. gadā Tbilisi atzīmēja 1550 gadu jubileju? Šīs apbrīnojamās un noslēpumainās pilsētas vēsture sniedzas no sirmās senatnes laikiem - no V gadsimta. Gruzijas karalis Vakhtang Gorgasali pavēlēja izveidot pilsētu starp divām Kaukāza grēdām, auglīgās ielejas centrā. Pilsētas nosaukums cēlies no vārda "Tbili", kura nozīme ir "silts". Patiešām, līdzenumā, kuru ieskauj Sololaksky kalns un Metekhi klintis, atrodas pilsēta, kurā ir atrodami bagātīgi, silti sēra avoti. Viduslaikos Tbilisi (toreiz to sauca par Tiflisu) bija labi pazīstams gan austrumos, gan rietumos, jo Gruzija tajā laikā kļuva par tirdzniecības centru, caur kuru ceļi veda uz dienvidiem uz arābu valstīm, ziemeļiem uz Krieviju, uz rietumiem līdz Bizantijai , uz austrumiem līdz Indijai. Tad arī radās slavenais tā laika aforisms: "Kaukāza atslēga atrodas Tbilisi." Tomēr šāda ērta atrašanās vieta izraisīja bezgalīgus karus: desmitiem reižu Tbilisi pilsēta tika dedzināta un iznīcināta, taču katru reizi tā tika uzcelta no pelniem. Kopš 19. gadsimta sākuma tika uzcelta mūsdienu Tbilisi, Jaunā pilsēta, centrs ir izveidots pēc taisnstūra ielu principa, kas veido tādu kā režģi. Mūsdienās pilsētas izskats harmoniski apvieno senatni un mūsdienu iezīmes: blakus VI-VII gadsimtu baznīcām, ir izaugušas modernas augstceltnes, tika izveidotas platas ielas, parki, dārzi, laukumi, uzbūvēti majestātiskie tilti pāri straujajai un ūdeņu pārpilnajai Kurai. Bet īstā Tbilisi dvēsele joprojām dzīvo Vecpilsētā. Apbrīnas vērtās, klusās, līkumotās un saules pielietās Tbilisi ieliņās, ar vīnogulājiem apvītas mājas, senās baznīcas ar kārniņu kupoliem, seno klosteru drupas, tradicionālie Gruzijas pagalmiņi ar dīvaini izgrebtām verandām - pretojas šai ainavai nav iespējams. Un kāda daļiņa no tavas dvēseles uz visiem laikiem iezogas un paliek apburošajā stūrīti, vienlīdz tam, ka arī tu savā sirdī, uz visiem laikiem, aizved sev līdzi mazu gabaliņu no Tbilisi.

3. DIENA
Brokastis viesnīcā, izbraukšana. Brauciens uz Batumi ar vilcienu Pilsētas apskates ekskursija (iekļauta ekskursiju pakā) Reģistrēšanās viesnīcā, nakts Batumi Batumi Batumi atrodas Melnās jūras krastā, ērtajā, dabīgi izveidotajā Melnās jūras līcī un, šodien, tā ir ne tikai vissvarīgākā Gruzijas jūras osta, bet arī Gruzijas valsts tūristu galvaspilsēta. Batumi, gandrīz kā ar dārgu un greznu rāmīti ierāmēta, ir ievīta ar subtropu eksotiskajiem augiem. Palmas, cipreses, magnolijas, oleandri, bambusi, lauri, citronu un apelsīnu koki, tūja un buksuss priecē aci uz katra soļa. No Batumi krastmalas vislabāk nesteidzīgi pavērot romantiskos skatus, kad no ostas iziet kuģi. Vietējie Batumi iedzīvotāji šo vietu sauc par Piejūras parka bulvāri. Tas apjož pilsētu gar tās robežu ar jūru un stiepjas astoņus kilometrus un tagad tā ir populārākā vieta gan iedzīvotāju atpūtai, gan galvaspilsētas viesu vidū. Šeit atrodas pilsētas simbols - delfīns ar palmu zaru. Delfīni visu gadu draiskojas Batumi krastā, kļūstot par neatņemamu kūrorta tēla sastāvdaļu. Netālu no bulvāra atrodas pilsētas pludmale, kas ir klāta ar oļiem. Uz austrumiem no pludmales atrodas teātri, kinoteātri, restorāni un kafejnīcas ar izciliem nacionālās virtuves ēdieniem un daudzām izklaides vietām. Batumi dzīvojamie rajoni, no tālienes, izskatās kā varavīksnes pielieti, jo katra māja tiek krāsota savā noteiktajā krāsā. Ļoti interesanta ir Vecpilsētas daļa, kuras lielākā daļa māju tika uzceltas 19. gadsimtā. Šeit valda pagājušo gadsimtu gars, te atrodas amatnieku un amatnieku veikalu rindas, kuri izgatavo vara traukus, mazās kafejnīcās var nobaudīt tikko pagatavotās kafijas tasi un izbaudīt elpu aizraujošo kafijas aromātu. Vecpilsētu raksturo dažādas arhitektūras pērles ēkas rotā himēras, nāriņas, atlanti un citas mītiskas būtnes. Batumi arhitektūru raksturo Eiropas un Āzijas stilu savienojums, ir ļoti raksturīga arhitektūras formas daudzveidība. Pēdējo desmit gadu laikā Batumi ir ievērojami mainījusi savu izskatu. Kādreiz daļēji slēgtais pierobežas režīms ir kļuvis par tūristu paradīzi un labāko uzturēšanās un atpūtas vietu Gruzijā.

4. DIENA
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz adžārijas kalniem (par papildu samaksu) vai brīvais laiks. Pēc izvēles pusdienas (par papildus samaksu) Nakts Batumi Adžārijas autonomā republika ir daļa no gruzijas un atrodas gruzijas galējos dienvidrietumos. Visu gadu tā zaļojošo augu ieskauta un melnās jūras ūdeņu apskalota, mazā kaukāza kalnu grēdu pakājē esošā senā zeme, kura ir neparasti skaista un pašsaprotama. Šeit valda lielisks, maigs klimats un majestātiskā daba. Nelielā zemes gabalā ir savietojušās gan jūras pludmales, kalnu grēdas, samtaini meži, kristāla ūdenskritumi, akmens aizas, bezdibena ezeri, putojošas upes un daudzi citi brīnišķīgi dabas objekti. Īpaši gleznaini ir slavenie Adžārijas kūrorti ar brīnišķīgajām pludmalēm, kas piesaista daudzus tūristus. Ne tikai siltas jūras baudīšana, krāšņo kalnu ainavu vērošana un subtropu daba padara Adžāriju par populāru atpūtas vietu. Šeit atpūtnieki var pilnībā izbaudīt šī reģiona unikālajā eksotikā, kas izpaužas kā austrumu un rietumu kultūru sajaukums - nobaudīt gardus nacionālos ēdienus, kļūt par viesmīlīgu vēsturnieku tradicionālā dzīvesveida aculieciniekiem, baudīt seno pieminekļu apskati, piemiņai iegādāties oriģinālus suvenīrus. Ūdenskritums Jūs varēsiet apskatīt, un nekad neaizmirsīsiet, skaisto skatu uz 20 metru ūdenskritumu ar dabīgi izveidoti akmens bļodu lejā, kura vilina, aicinot atsvaidzināties. Mahuntceti tilts Noteikti apmeklējiet Mahunceti tiltu, kas ir viens no pārsteidzošākajiem Adžārijas būvēm (Karalienes Tamaras tilts). To sauc par ļoti neparastu, biedējošu, augstu ... un šis tilts ir ieguvis ļoti lielu popularitāti Adžārijas viesu vidū. Gonio (ieejas biļetes tiek apmaksātas uz vietas) Apmeklējiet unikālo vietu, kurā tiek glabāti vēstures gadsimtu notikumi, kur paveras pagātnes paaudžu kultūra un diženums, kuri drosmīgi aizstāvēja savu teritoriju - Gonio cietoksni. Botāniskais dārzs (ieejas biļetes tiek apmaksātas uz vietas) Un, protams, nav iespējams neapmeklēt botānisko dārzu, kas atrodas milzīga parka nogāzēs, kur skaisti un harmoniski tiek apvienota krāšņā flora no visas pasaules. Šeit viegli var zaudēt laika izjūtu un pavadīt visu dienu. Pēdējā desmitgadē tiek veikti ievērojami ieguldījumi Adžārijas tūrisma infrastruktūras attīstībā un šodien tā atrodas jaunā, straujās attīstības, posmā. Brīvdienas Adžārijā, kas ir slavena ar saviem dziednieciskajiem avotiem, atstās patīkamākās atmiņas visiem, kas nolemj pavadīt neaizmirstamas dienas saulainajā Adžārijas reģionā.

5. DIENA
Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks Batumi. Pēc izbraukšanas no viesnīcas jūs varat atstāt savas mantas viesnīcas glābšanas istabā un paņemt tās pirms aizbraukšanas uz staciju. Transfēra laiku jums norādīs ekskursijas gids. Vakarā izbraukšana uz Tbilisi ar vilcienu, ierašanās pulksten 23.30 Reģistrēšanās viesnīcā Tbilisi.

6. DIENA
Brokastis viesnīcā Ekskursijas brauciens uz Kakheti (par papildu samaksu) vai brīvais laiks. Ekskursijas brauciens uz Kakheti Kakheti ir vēl viens pārsteidzošs reģions, kas atrodas uz austrumiem no Tbilisi. Ja jūs meklējiet vietu ar skaistiem ezeriem un ūdenskritumiem, senām vīna darītavām un alu klosteriem, bagātīgu, gardu, nacionālo virtuvi un viesmīlību, kur katrs viesis tiek uzskatīts par eņģeli, tad labāku vietu par Kakheti jums neatrast. Nosaukums Kakheti nāk no savienojuma “Kakh” - gruzīnu etniskās apakšgrupas nosaukums, “et” -, nozīmē piederību teritorijai. Tādējādi šī ir Kakhovas zeme un tā aizņem 11,3 tūkstošus km2. Jūs varat pavadīt veselu nedēļu, lai izpētītu šo skaisto nostūri, taču tā arī varat nepaspēt ieraudzīt visus Kakheti apskates objektus. Tādēļ, piedāvājam laikus iepazīties ar mūsu ceļvedi uz Kakheti, lai labāk iepazītu tās vietas, kur vajadzētu doties un ko ir vērts apskatīt. Sighnaghi - mīlestības pilsēta Sighnaghi ir neliela mājīga pilsēta Gruzijas austrumos, kas atrodas kalna galā vēsturiskajā Kakheti reģionā. Pilsēta tika dibināta XVII gadsimtā karaļa Irakli II laikā, un, kā stāsta vietējie iedzīvotāji, tā ir vienīgā Gruzijas pilsēta, kas pilnībā saglabājusi pilsētas cietokšņa vaļņus. Cietokšņa sienā ir izvietoti sardzes skatu torņi, kuros var uzkāpt, lai baudītu lielisku skatu uz Alazani ieleju. Visam, kas atrodas apkārt šajā skaistajā pilsētā, ir romantisks dvēseles lidojums: sākot ar šaurām līkumotajām ieliņām līdz ģimeņu viesnīcām ar gardajam gruzīnu vīniem. Sv. Nino klosteris Bodbē Vissiltākās jūtas un godbijību var izraisīt Gruzijas Svētās Nino, kristiešu patroneses klosteris. Tas atrodas kalnā, no kurienes paveras fantastisks (Gruzijā viss ir fantastisks, kā jūs jau to nopratāt!) skats uz Alazani ieleju. Dažreiz šo klosteri dēvē vienkārši par “Bodbes klosteri” - Bodbes diecēzes centru. Visinteresantākais, neapšaubāmi ir, Sv. Nino kaps. Klostera teritorijā atrodas Sv. Jura templis. Tempļa centrālais tronis ir veltīts Džordžam, bet dienvidu robežā ir Sv. Nino kapavieta. Pusdienas Vīna darītava un pusdienas klosterī (par papildus samaksu) Šajā reģionā vīnus darina pēc senām tradīcijām un unikālas metodes māla krūkās “kvevri” . Tieši krūkās, kuras tiek ierakstas zemē, vīns tiek noraudzēts. Šāda vīna raudzēšana iekš māla krūkām rodas rustikāla mājas garša un pat varētu teikt, tiešums. Taču Kakheti vīnus darina arī ar tradicionālo (eiropas) veidu, tā nodrošinot, ka jebkuram vīna ražotājam ir vīni, kas tiek gatavoti pēc abām tehnoloģijām.

7. DIENA
Brokastis, izbraukšana no viesnīcas. Izbraukšana uz Armēniju. Robežas šķērsošana Akhtala un Akhpat apmeklējums (iekļauta ekskursiju pakā) Pēc izvēles pusdienas (par papildus samaksu) Pārbrauciens uz Erevānu. Reģistrēšanās viesnīcā, nakts Erevānā Ahtala apmeklējums Akhtala kūrorts ir slavenākais dubļu veselības kūrorts Gruzijā, kas atrodas gleznainajā Alazani ielejā 400 metru augstumā virs jūras līmeņa, Gurdžani pilsētas tuvumā. Akhtala kūrorts ir slavens galvenokārt ar saviem vulkāniskās izcelsmes ārstnieciskajiem dūņu iežiem. Šie dubļi, kuri ir cēlušies no vulkāna, kas tiek izmesti no kalnu aizām tiek augtu vērtēti, to var salīdzināt ar pasaulē dārgo metālu - zelts. Tā vērtība – nesteidzīga siltuma atdeve un siltumietilpība. Paaugstinātais minerālu un, pat dzīvo organismu, saturs padara šos dubļus vienkārši neaizvietojamus veselības problēmu risināšanā. Akhtal dubļi satur jodu, bromu, litiju un citus elementus, kas nav raksturīgi dubļiem, kas cēlušies no nogulumiežiem. To ekskluzivitāte slēpjas faktā, ka tajā ir metāns, kura lietošana dod augstu terapeitisko efektu ekstremitāšu, nervu sistēmas, sieviešu orgānu, ādas problēmu un citu slimību ārstēšanā. Akhtalā jūs varat ne tikai ārstēties, bet arī izpētīt vietējās, ievērojamas vietas. Netālu no Gurdžani atrodas Kvelacminda baznīca, kas uzcelta VIII-IX gadsimtos. Gurdžāni pilsētā jūs varat apmeklēt Ivana Beritashvili (gruzīnu fiziologa), Nato Vachnadze (gruzīnu mēmo filmu aktrises), Josifa Noneshvili (gruzīnu dzejnieka) namu-muzeju, Lielo Tēvijas kara memoriālu, Vachnadziani ciemata vēstures muzeju un Shalikashvili militārās slavas muzeju. Ahpata apmeklējums Ahpata klosteri visā Ziemeļarmēnijas klosteru rindā, protams, ir jāliek pirmajā vietā - klosteris ir neticami iespaidīgs un gleznains. Tā komplekss tika izveidots, galvenokārt X-XIII gadsimtos, tai skaitā tika veidots arī pēc mongoļu iekarošanas - taču, neskatoties uz to, tas izskatās kā vienots veselums. Konstrukciju un arhitektūras detaļu pārpilnība, pilnīga asimetrija - taču nav sajūtas, ka te būtu arhitektūras detaļu bezjēdzīga nokraušana. Tieši pretēji – Ahpatas komplekss izskatās eleganti, kompakts un, neskatoties uz ievērojamajiem izmēriem, kaut kādu iemeslu dēļ, tas liekas kā gandrīz rotaļlieta. Tagad Ahpatas klosteris ir dažas ēkas, kas atrodas gandrīz cieši viena ar otru un veido sarežģītu kompozīciju, kurā ir grūti orientēties. Šeit var staigāt ļoti ilgi, pārvietojoties no vienas telpas uz otru telpu.

8. DIENA
Brokastis viesnīcā. Ekskursija Erevānā un Gegharda ar Garni apmeklējums (iekļauta ekskursiju pakā) Pēc izvēles pusdienas (par papildus samaksu) Nakšņošana Erevānā Pilsēta Erevānā atrodas mūžīgā brīvlaikā - šādi varētu raksturot Armēnijas galvaspilsētu Erevānu, tās kultūras, ekonomisko un politisko centru. Iedzīvotāju skaits jau sen ir pārsniedzis miljonu (viena trešdaļa no valsts iedzīvotājiem), un šķiet, ka neviens no viņiem nesteidzas: paši par sevi mierīgi pastaigājas pa plašajiem bulvāriem, ik pa laikam ieejot kādā iemīļotā kafejnīciņā uz sulas glāzi. Mūsdienu Erevāna izpletās gleznainajā Ararata ielejā 300 kvadrātkilometru platībā. km Erevāna ir veidota pēc apļa principa, no kura ielas tiek virzītas staru veidā. Pilsētas centrs, kas ierobežots ar bulvāru gredzenu, rotā Republikas laukums, ko ieskauj valdības ēkas. Laukumā atrodas arī muzeju komplekss (apvieno Armēnijas mākslas galeriju, Vēstures muzeju, Rakstniecības un mākslas muzeju, Erevānas vēstures muzeju, Krievu mākslas muzeju, Mūsdienu mākslas muzeju) un virkne citu, ievērības cienīgu, apskates vietu. Gegharda apmeklējums Dažu kilometru attālumā no Garni atrodas Gegharda klosteris jeb Geghardavank, kas ir slavena ar savu klinšaino arhitektūru. Ceļu uz klosteri norāda lauvas figūra uz augsta pjedestāla asā ceļa pagriezienā. Klostera komplekss ir daļēji cirsts no klinšu granīta monolīta. Domājams, ka klosteri izveidoja 4. gadsimtā, tā veidotājs bija Armēnijas pirmais katoļu ticības piekritējs - Gregorijs Apgaismotājs un sākotnēji to sauca par Ayrivank. Mūki klosterī nodrošināja patvērumu un pārtiku aizkavējušies un nogurušajiem ceļotājiem, kuri pēc tumsas neuzdrošinājās iziet cauri aizai. Garni cietoksnis Garni cietoksnis ir viens no spilgtākajiem pierādījumiem gadsimtiem ilgajā Armēnijas pirms kristietības perioda kultūrā. Tas atrodas gleznainā kalnainā apvidū, no kura paveras fantastisks skats uz gleznaino apkārtni. Cietoksnis tika uzbūvēts 3. – 2. gadsimtā pirms mūsu ēras. Sienas pamatos tika atrastas bronzas laikmeta cietokšņa paliekas. Pēc tam seko vēlāka laika mūra darbi (pirms mūsu ēras 3. gadsimta pirmā puse). Sienas augšējā rinda sastāv no tādas paša mūrējuma un var tikt attiecināts uz mūsu ēras 1. gadsimtu.

9. DIENA
Brokastis viesnīcā Ekskursijas brauciens uz Etchmiadzin, Zvardnots (iekļauts ekskursiju pakā) Apskates brauciens uz un Khor Virap (par papildus samaksu) Nakšņošana Erevānā Echmiadzin Katrai tautai ir savas svētās un īpaši godājamās vietas. Visas pasaules armēņiem, gandrīz divus tūkstošus gadu, šāda vieta ir senā Echmiadzin, kas ir izpletusies gleznainajā Ararata līdzenumā. Pilsēta ar savu bagāto vēsturi aizsākās senās Vardkesavan apmetnēs, kas tika dibinātas 2. gadsimtā pirms mūsu ēras. Vēlāk, mūsu ēras 2. gadsimta sākumā Lielās Armēnijas cars Vagharshak I (117-140) šajā vietā uzcēla savu galvaspilsētu, nosaucot to sev par godu - Vagharshapat. Mūsdienās Etchmiadzin ir Armēnijas Apustuliskās baznīcas centrālais pīlārs, tajā atrodas patriarha rezidence. 1992. gadā senais nosaukums Vagharshapat tika oficiāli atgriezts pilsētai, taču daudzi joprojām izmanto bijušo vārdu. 2000. gadā Pirmo templi Etchmiadzin pasludināja par UNESCO pasaules mantojumu. Zvardnoc 5 km attālumā no Echmiadzin atrodas spilgtākais viduslaiku Armēnijas arhitektūras piemineklis - krāšņais Zvartnoc templis, celta 7. gadsimtā. Diemžēl, tāpat kā vairums citu seno Armēnijas katedrāļu, Zvartnoc izdzīvoja līdz mūsdienām tikai drupās, kuru pilnībā iznīcināja spēcīga zemestrīce X gadsimtā. Bet pat šīs tempļa drupas dod mums priekšstatu par tā reto un majestātisko skaistumu. Zvartnota tempļa drupas ir iekļautas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Klosteris Hor Virap (ieejas biļetes tiek apmaksātas uz vietas) Hor Virap klosteris Erevānā atrodas blakus Ararata kalnam - šī ir viena no visvairāk cienījamām kristiešu celtnēm un slavenā vieta armēņu svētceļojumiem. Ararats, kaut arī tas atrodas Turcijas teritorijā, arī ir svētīts kalns, jo, kā teikts Bībelē, tieši šeit pasaules plūdu rezultātā nonāca Noasa šķirsts.

 


10. DIENA
Brokastis, izbraukšana no viesnīcas. Ekskursijas brauciens uz Diližanu, Ijivanu, Sevanas ezeru un Sevanavankas klosteri (iekļauts ekskursiju pakā) Atgriešanās Tbilisi Reģistrēšanās viesnīcā, nakts Tbilisi Diližans un Ijivans Armēnijas mazās pilsētas vilina ceļotājus ar vēstures pieminekļiem, gadsimtiem ilgu kultūru, ārkārtēju dabas daudzveidību un daudzām atrakcijām. Sevanas ezers un Sevanavankas klosteris Sevanavankas klosteris atrodas Sevanas ezera ziemeļaustrumu krastā. Pats Sevanas ezers atrodas 1900 m augstumā ar dziļumu līdz 99 m. Ūdens virsmai ir debeszils-zila krāsa. Šis ir otrais augstākais saldūdens kalnu ezers pasaulē, pirmais ir tikai Titikakas ezers. VIII gadsimta beigās Sevanas salā apmetās vairāki mūki, kuri šeit uzcēla savas kameras un kapelu. Salas labvēlīgā stāvokļa dēļ to skaits pieauga, sākās aktīva klostera celtniecība. Kādu laiku klosterī dzīvoja Armēnijas karalis Ashot Zhelezny. Netālu no klostera sienām viņš cīnījās arābu karavīriem, kuri tuvojās Sevanas krastiem. Cīņā piedalījās arī Sevanavankas mūki, kuri, pateicoties uzvarai, pasludināja to par Providence gribu.

11. DIENA
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz pirmo galvaspilsētu Mtskheta (iekļauta ekskursiju pakā) Pēc izvēles pusdienas vai konjaka rūpnīcas apmeklējums (par papildus samaksu) Nakšņošana Tbilisi.

12. DIENA
Brokastis viesnīcā. Brīva diena Tbilisi Pēc izvēlēs vakariņas (par papildu samaksu). Vakarā transfērs uz lidostu

13. DIENA
Ierašanās Rīgā.


EKSKURSIJAS
APSKATES EKSKURSIJA PA TBILISI:

(IEKĻAUTA EKSKURSIJU PAKETE)
Tbilisi – lieliska Kaukāza pilsēta. Pilsētai nacās piedzīvot daudz savas pastavēšanas laikā, kas ilgst jau 1500 gadus, tās ir gan uzvaras, gan sakāves. Vēsturiskais Tbilisi centrs, kurš atrodas Mtacminda kalna pakajē. Pamatā cilvēki dzīvo divstāvu un trīsstāvu mājās, no kieģeļiem un akmeņiem. Sakumā iepazīsimies ar lielāku Gruzijas klosteri – Svētās Trīsvienības katedrāle (Sameba). Tas ir Gruzijas valsts vienotības simbols. Vahtanga Gorgasali pieminekļa teritorijas apskate – karalis, kurš panāca Gruzijas pareiztīcīgo baznīcas autokefaliju (5 gs.), mūsdienu Gruzijas galvaspilsētas dibinātājs.Ar gondolam piebrauksim (~1€/cilv.) pie Narikala cietokšņa, kurš dibināts ap IV gs., tas ir vienā vecumā ar pilsētu, bet iespējams arī vecāks par to. No šejienes Jūs varesiet baudīt skatus uz senlaicigo Tbilisī. Pacelsiemies pie Mātes Gruzijas pieminekļa. Nolaišanās uz vecu pilsētu ar kajām. Seru vannu teritorija – ieverojams objekts, kurš kļuvis par Gruzijas galvaspilsētas pamatu. Kajamgajēju ekskursija pa vecpilsētas ieliņām. Sargo Paradžanova piemineklis – Antonio Mikelandželo rakstīja, ka visu laiku atradās Paradžanova gleznu estetikas gūstā, it īpaši „Granatābola krāsas”. Daudzi vareni pēdējās desmitgades režisori, kuri pielika lielas pūles, lai Meistars iegūst brīvību, un saskaroties ar viņa mākslas darbiem, izjūta tas pašas emocijas. Pasaules tilts – ir viens no 13 neparastākiem arhitektūras meistardarbiem pasaulē. Skaists pulkstenis pie Rezo Gabriadze leļļu teātra! Atgriešanas viesnīcā. Atpūta. Brīvais laiks.

________________________________________
EKSKURSIJA MCHETĀ:

(Iekļauta EKSKURSIJU PAKETE)
Mcheta – pirmā Gruzijasgalvaspilsēta – dibināta senātnē, pirmās tūkstoš gades otrajā pusē. Svetichoveli tempļa apmeklējums – šeit ir apglabāts Kristus hitons. Templis ir slavens ar savām leģendām par kurām mēs noteikti Jums izstastīsim! Tālāk Džavari tempļa apmeklējums.Džavaristā vpieaugstas klints malas un lieliski iekļaujas kopējā ainavā arskārbu, bet ļoti māksliniecisku apkartējo dabu. No lejas atnāk Kuras un Aragvi šalkoņas – divas populārākās Gruzijas upes. Pretī paveras Mchetas panorama. Vējainas Džvari nogāzēs aug Vēlmju koks, uz kura svētceļotāji liek lientītes un iedomājas vēlēšanas.

________________________________________


APSKATES EKSKURSIJA PA BATUMI:

(Iekļauta EKSKURSIJU PAKETE)
Batumi - Gruzijas pilsēta (no 1878. gada), Adžarijas galvaspilsēta, osta Melnajā jūrā. Nosaukums celies no grieķu Batis – kas ir „dziļš līcis”. Batumi bija populāra arī Senājā Romā, ka liela ostas pilsēta. Mūsdienās Batumi ir vienā no ātri augošām pilsētām Melnas jūras piekrastē. Attīstīta infrastuktūra, liels daudzums ievērojamu objektu, izklaides vietas un restorānu nevienu neatstās vienaldzīgu. Azartspēļu cienītajiem būs interesanti apmeklēt vietējos kazino.
________________________________________
EKSKURSIJA UZ KALNU ADŽARIJU:

Botāniska dārza apmeklēšana (6 eiro Ieeja no cilv.), kuru 1880. gadā dibināja A. Krasnovs, un kurš atrodas vienā no skaistakām Adžarijas malām – Zaļājā ragā, kura klinšainās nogāzes visu gadu ir zaļas. Par Botāniska dārza arhitektūras pamatu bija leģendārie Seramīdas dārzi. Augu kolekcija pārsniedz 5000 sugas un ir savākta no visām pasaules malām. Mahunceti ūdenskrituma apmeklējums, Jūs ieraudzīsiet ar kastiltu, kurš uzbūvets karalienes Tamaras laikā XIIgs. un saglabājies līdz mūsdienam Gonio-Apasaros cietoksnis. Tikai 15 km attālumā no Batumi atrodas ļoti vērtīgs atradums vēstures pieminekļu cienītājiem. Tās vēsture sniedzas tūkstošiem gadu senā pagātnē. Senākie arheologu atsegtie slāņi cietokšņa teritorijā datējas ar XV-XVII gs.p.m.ē. Pastāv leģenda, ka nosaukums Apasaros cēlies no sengrieķu mīta par argonautiem. Cietokšņa teritorijā atrodas kapenes, kas līdz šai dienai tiek uzskatītas par Svētā Mateja atdusas vietu – vienu no Jēzus Kristus apustuļiem. Mūsdienās Gonio-Apasaros cietoksnis tiek uzskatīts par Adžārijas vēstures romiešu perioda pieminekļiem.

________________________________________
EKSKURSIJA KAHETIJA, BODVE, SIGNAGI:

Pirmais ko mēs apmeklēsim Kahetijā – tas ir Cinandali muzejs! Muiža izbrīno visus ar savu „brīnumainu dārzu”, pili un lieliskiem skatiem, kas veras uz Azalijas ieleju. Šeit ciemojas A. Puškins, M. Ļermontovs, bet A. Griboedovs bija šīs ģimenes znots un tieši šeit pirmoreiz izlasīja „Gudra cilvēka nelaime”. Cinandales muižu saņēma mantojumā gruzīnu romantisma pamatlicējs, sabiedriskais cilvēks Aleksandrs Čavčavadze (1786-1846). Viņš izaudzis Sanktpēterburgā karaļa muižā. Viņš bija Ekaterinas II un Aleksandra I krusttēvs. Šeit mēs degustēsim 4 vīna veidus, apskatīsim muzeju un parku.

Tālāk Bodbe – slavens klosteris Gruzijā.

Pusdienas klosterī (pēc vēlēšanās par papildus maksa - €15), ienākumi no kura tiek ieguldīti jauna klostera būvniecībai svētās Nino godā. Pēc pusdienām Jums būs iespēja paklanīties sv. Nino kapam un iedomāties
vēlēšanos.
Brauciens uz Signagi – skaistu mīlestības pilsētu, šeit dzīvo tikai 2000 cilvēki. Mīlestības pilsēta, šeit strādā dzimtsarakstu nodaļa, kur var noformēt savas attiecības jebkurā laikā, aizdomājieties! Ekskursija pilsētā.

________________________________________
NACIONĀLA ŠOVU PROGRAMMA AR VAKARIŅAM RESTORĀNĀ:

Vakarā Jūs sagaida nacionālais šovs ar vakariņam gruzīnu restorānā, kur Jums būs iespēja pagaršot gruzīnu ēdienus, iedzert tradicionālu vīnu un izbaudīt programmu! Gruzijas tautas dziesmas un dejas ir tik par daudzveidīgas kā Gruzijas daba un Gruzījas iedzīvotāju ikdienas dzīve. Daudzbalsīga gruzīnu dziesma un temperamentīgas gruzīnu dejas mākslinieciski un reālistiski atspoguļo tautas domas un jūtas.

________________________________________
PUSDIENAS KLOSTERĪ:

Pusdienas klosterī , ienākumi no kura tiek ieguldīti jauna klostera būvniecībai svētās Nino godā.
________________________________________

PUSDIENAS VINA NAMĀ:
Mēs apmeklēsim vīna māju, kur mēs izbaudīsim gardās tradicionālās Gruzijas pusdienas ar Gruzijas mājas vīna degustāciju.

vr.

Pieprasīt visas brauciena detaļas

Cenas "sakot no" atkarībā no pieejamo vietu skaita. Interesējieties par cenu un vietu esamību uz konkrētiem datumiem pie konsultanta. Tekstam ir informatīvs raksturs. Konsultants informēs Jūs par brauciena detaļām.

Lūdzu, aizpildiet savus datus:

Lauki, kas atzīmēti (*), ir obligāti aizpildīšanai

Vīzu noformēšana:

Pilna servisa tūrisma aģentūra: aviobiļešu, autobusu biļešu rezervēšana un pārdošana, standarta un individuālie maršruti; viesnīcu rezervēšana, apdrošināšana, vīzu atbalsts

Vairāk
Privātuma un sīkdatņu politika

Aicinām jūs uzmanīgi iepazīties ar mūsu privātuma un sīkdatņu politiku, pirms lietojiet tīmekļa vietni www.mbctour.lv. Šīs vietnes izmantošana nozīmē, ka jūs akceptējat šīs politikas saturu un tam piekrītat.